Zdravotné pokyny a odporúčania :

 

Z hľadiska ochrany zdravia Vášho psíka odporúčam, aby bol psík zaočkovaný proti psincovému kašľu, a aby mal psík aplikované účinné antiparazitikum. Očkovanie psíka proti psincovému kašľu a použitie antiparazitného prípravku Vám neodporúčam len kvôli ochrane zdravia Vášho psíka počas pobytu v Psom domčeku, psincový kašeľ, kliešťa alebo blšky, môže psík dostať aj na bežnej prechádzke s Vami ďaleko od Psieho domčeka. Všetky moje psíky sú vakcínované a majú aplikované antiparazitikum

 

Každý majiteľ psíka, ktorý nemá antiparazitikum a nie je očkovaný proti psincovému kašľu je povinný podpísať tlačivo, že Psí domček nenesie zodpovednosť a s tým spojené finančné náklady na liečbu, ak sa na psíka napr. "prisaje" kliešť, ktorý mu spôsobí zdravotné problémy alebo sa psík nakazí psincovým kašľom.

 

Vzhľadom nato, že z vlastnej veľmi zlej skúsenosti som sa "naučila", že aj psík ktorý vyzerá úplne zdravo a je pravidelne kontrolovaný veterinárom, môže trpieť vážnym ochorením, ktoré sa nemusí hneď prejaviť, je každý majiteľ psíka povinný podpísať tlačivo, že psík je zdravý a v prípade, že psík v Psom domčeku vážne ochorie avšak bude dokázané, že pobyt psíka v Psom domčeku nespôsobil ochorenie psíka, Psí domček nenesie zodpovednosť a finančné náklady spojené s liečbou psíka. Ide napr. o nádory, leukémiu, addisonovu chorobu, epilepsiu, cukrovku, vrodené vady..., v prípade že psík má zdravotné problémy ako napr. kožné problémy, problémy s očami alebo ušami, má "citlivý" žalúdok, trpí alergiami..., o ktorých majiteľ psíka vie, sa tieto zdravotné problémy spomenú v danom tlačive.


 

V prípade starších psíkov Psí domček nezodpovedá za zdravotné problémy, ktoré súvisia s vysokým vekom Vášho psíka.

 

Psí domček je povinný zabezpečiť Vášmu psíkovi okamžité veterinárne ošetrenie, ak si to psíkov stav vyžaduje. Pri akejkoľvek zmene zdravotného stavu Vášho psíka Vás budem okamžite informovať cez sms, alebo telefonicky.