Moja psia svorka :

 

Najstaršou členkou mojej psej svorky bola newfoudlanica Donnka, ktorá sa dožila krásnych 11,5 roka. Toto leto 27. 6. 2016 odišla do nebíčka. Keď mala Donnka 3 roky zaobstarala som si kaukazáka Punťa, Punťík občas pôsobí poriadne "hrôzostrašne", je strážcom mojej psej svorky a aj Psieho domčeka, nezľaknite sa keď ho zbadáte, v skutočnosti je to veľký maznák, ktorý miluje škrabkanie po brušku, ale iba odomňa. Ďalšou členkou mojej psej svorky je huskyca Jessynka,  ktorá je poriadna čertica a šibalka, väčšinou niečo vystrája alebo rozmýšla čo by vyviedla. Najhladnejšími  a najtvrdohlavejšími členmi svorky sú bernardíny Ťapko a Dodko. A na záver sú tu moji malý uštekaný postieľkový maznáčikovia TobyLuckynko - malé špice, Luckynka občas prezývam-pitbull. Lucky má len 4 kg, ale odvahu leva a preto je vynikajúcim strážnym psíkom. Taktiež je to psík s "obrovským" srdiečkom, ale to sú aj ostatné moje psíky a práve preto ich mám rada, pre ich vernosť, lásku, radosť ktorú mi prinášajú každý deň a pocit bezpečia, ktorý mi dávajú.

 

Možno Vás napadá prečo chovám rôzne plemená psov, dôvodom je že každé plemeno psíka je niečím iné a výnimočné. Niesom množiteľka, moja Jessynka je vykastrovaná a nikdy nemala štenatá, kaukaz Punťo je taktiež kastrovaný, Lucky a Toby sú chovné psíky s PP, Ťapko a Dodko sú "nádejné" mladé psy s PP, ktoré plánujem v budúcnosti taktiež uchovniť.

 

Poznámka: 

Nezľaknite sa po príchode do Psieho domčeka, čaká Vás štekanie môjho Luckynka, Tobyho, Punťa, Ťapka, Dodka a Jessynkyn "psí spev". Punťo je strážny pes, ktorý si poctivo stráži svoje teritórium a na príchod cudzích ľudí reaguje veľmi ostro. Punťo nereaguje agresívne na Vášho psíka, ale na Vás, napriek tomu že je to pes, ktorý pôsobí dosť "hrôzostrašne" má psíkov rád a pokiaľ ho druhý psík nevyprovokuje je pokojný. Nemajte obavy, že Váš psík bude vystavený neustálemu štekaniu mojich psov, moje psy si "trochu" poštekajú na uvítanie a potom sa utíšia. Punťo, Jessynka, Ťapko a Dodko tvoria pevnú a silnú svorku, ktorá má už svoj spôsob fungovania a spolunažívania, ktorý nechcem narušiť a preto nebudem Vaše psíky s nimi dávať do priameho kontaktu, výnimkou je iba moja hravá huskyca Jessynka, ktorá si rada pošantí s Vašími psíkmi.

 

Fotogaléria mojej svorky :

Moja psia svorka